1  

 

Zapraszamy na warsztaty origami podczas, których wykonamy różne prace
o tematyce świątecznej. Składanie papieru jest okazją do rozwijania sprawności manualnej (mała i duża motoryka), rozwijania cech społecznych, poprawy kontaktów społecznych podczas wspólnie wykonywanych prac.
Na warsztaty zapraszamy młodzież z klas 4-7 szkół podstawowych a także zainteresowanych dorosłych chcących w miły sposób spędzić przedświąteczny czas.
Warsztaty odbędą się w godzinach:
12.00-14.00 młodzież z klas 4 -7 (szkoła podstawowa)
15.00-17.00 osoby dorosłe
Warsztaty origami poprowadzi Renata Puczyńska, animator sztuki origami, nauczycielka, która stosuje techniki origami w pracy z uczniami szkół podstawowych wspólnie z Barbarą Wotawa terapeutką pedagogiczną.
Koszt warsztatów : 60 zł /os

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA.  Zapisz się 

Udostępnij ten link, aby zaprosić inne osoby:     https://fb.me/e/5QZsa5NJd

 
Zapraszamy 
 Renia i Basia

 

  Prasko-Południowe Prezentacje 2021 / piknik na Pradze to wielkie święto organizacji pozarządowych, na których nie zabraknie również nas. Już w tą sobotę  12.06.2021 widzimy się na pikniku w parku Obwodu Praga AK (róg ul. Grochowskiej i ul. Podskarbińskiej). Mogą wziąć w nim udział wszyscy chętni – od dzieci, aż po seniorów.
Piknik odbędzie się w godzinach 12:00-17:00. 

W planach:
   -  warsztaty dla dużych i małych (m.in. warsztaty z origami, malowanie paznokci, piłkarskie, gry planszowe, wielkoformatowy chińczyk);

   - spotkania z lokalnymi organizacjami pozarządowymi i lokalnym biznesem; 

   -  występy sceniczne, animacje, stoiska gastro i inne atrakcje. 

Więcej informacji na www.zwalcznude.pl

 

 

fc   Trening jest prowadzony we współpracy z PTDBT w ramach programu Family Connections, a trenerzy wzięli udział w szkoleniu organizowanym przez PTDBT i NEABPD.Program Family Connections ™ (FC ™ ) to bezpłatny program treningów umiejętności dla rodzin i bliskich osób z zaburzeniem osobowości z pogranicza (BPD, borderline), dysregulacją emocji oraz doświadczających kryzysów i uzależnień, oparty na Terapii Dialektyczno-Behawioralnej (DBT). 

Bezpłatny kurs on-line z matematyki dla uczniów klas 8

  Jeśli jeszcze nie rozpocząłeś/rozpoczęłaś powtórki do egzaminu ósmoklasisty, to w ramach STM możesz skorzystać  z darmowego kursu on-line z matematyki dla uczniów klas 8. Szybka powtórka przed egzaminem, w trakcie kursu  uporządkujesz wiedzę, uzupełnimy braki i utrwalimy umiejętności.

Czytaj więcej ... 

  Refleksje, wskazówki dla rodziców Przyglądając się aktualnej sytuacji naszych dzieci można mieć wrażenie, że potrzebne jest wakacyjne ostrzeżenie przez cichym utonięciem. Zazwyczaj osoby, które toną nie krzyczą i nie wołają o pomoc. W ciszy znikają pod wodą. Dziś dzieci tak właśnie znikają. We własnych pokojach, odcięci od rzeczywistego świata. Znikają w sieci. Toną powoli w samotności i w ciszy. Dlaczego tak pesymistycznie? Może na początek przedstawimy garść danych. W lutym 2020 roku średnia ilość czasu spędzanego przez dzieci i młodzież w wieku od 10 do 18 lat przed urządzeniami elektronicznymi w związku z obowiązkową nauką wynosiła 5 godzin. W maju 2020 roku było to już 9 godzin. To dłużej niż etat. 32% badanych, spędza więcej niż 10 godzin czasu przed komputerem.