Prasko-Południowe Prezentacje 2021 / piknik na Pradze to wielkie święto organizacji pozarządowych, na których nie zabraknie również nas. Już w tą sobotę  12.06.2021 widzimy się na pikniku w parku Obwodu Praga AK (róg ul. Grochowskiej i ul. Podskarbińskiej). Mogą wziąć w nim udział wszyscy chętni – od dzieci, aż po seniorów.
Piknik odbędzie się w godzinach 12:00-17:00. 

W planach:
   -  warsztaty dla dużych i małych (m.in. warsztaty z origami, malowanie paznokci, piłkarskie, gry planszowe, wielkoformatowy chińczyk);

   - spotkania z lokalnymi organizacjami pozarządowymi i lokalnym biznesem; 

   -  występy sceniczne, animacje, stoiska gastro i inne atrakcje. 

Więcej informacji na www.zwalcznude.pl

fcTrening jest prowadzony we współpracy z PTDBT w ramach programu Family Connections, a trenerzy wzięli udział w szkoleniu organizowanym przez PTDBT i NEABPD.Program Family Connections ™ (FC ™ ) to bezpłatny program treningów umiejętności dla rodzin i bliskich osób z zaburzeniem osobowości z pogranicza (BPD, borderline), dysregulacją emocji oraz doświadczających kryzysów i uzależnień, oparty na Terapii Dialektyczno-Behawioralnej (DBT). 

5Refleksje, wskazówki dla rodziców.

Przyglądając się aktualnej sytuacji naszych dzieci można mieć wrażenie, że potrzebne jest wakacyjne ostrzeżenie przez cichym utonięciem. Zazwyczaj osoby, które toną nie krzyczą i nie wołają o pomoc. W ciszy znikają pod wodą. Dziś dzieci tak właśnie znikają. We własnych pokojach, odcięci od rzeczywistego świata. Znikają w sieci. Toną powoli w samotności i w ciszy. Dlaczego tak pesymistycznie? Może na początek przedstawimy garść danych. W lutym 2020 roku średnia ilość czasu spędzanego przez dzieci i młodzież w wieku od 10 do 18 lat przed urządzeniami elektronicznymi w związku z obowiązkową nauką wynosiła 5 godzin. W maju 2020 roku było to już 9 godzin. To dłużej niż etat. 32% badanych, spędza więcej niż 10 godzin czasu przed komputerem.

1W przypadku portalu Fanimani.pl, Stowarzyszenie Twoje Miejsce można wspomóc robiąc po prostu zakupy przez internet.  Darczyńcy nic dodatkowo to nie kosztuje - po prostu mały procent z kwoty zakupów jest przekazywany na rzecz STM.
Jedyne, co trzeba zrobić to:

1.  Wejść na https://fanimani.pl/twojemiejsce/   i kliknąć “Wspieram”.
2.  Wybrać sklep, w którym chcesz zrobić zakupy.
3. Zrobić zakupy tak jak zawsze - Stowarzyszenie Twoje Miejsce otrzyma część wartości Twoich zakupów.
To naprawdę proste!

Robisz zakupy w ponad 1459 sklepach internetowych. Płacisz tyle, co zawsze.
Korzystanie z serwisu fanimani.pl jest całkowicie bezpłatne, zatem możesz śmiało korzystać z niego podczas
każdych zakupów w internecie i wspierać ważne cele.

Bezpłatny kurs on-line z matematyki dla uczniów klas 8

2Jeśli jeszcze nie rozpocząłeś/rozpoczęłaś powtórki do egzaminu ósmoklasisty, to w ramach STM możesz skorzystać  z darmowego kursu on-line z matematyki dla uczniów klas 8. Szybka powtórka przed egzaminem, w trakcie kursu  uporządkujesz wiedzę, uzupełnimy braki i utrwalimy umiejętności. Czytaj więcej ...