Regulamin sprzedaży
dla Stowarzyszenia Twoje Miejsce
ROZDZIAŁ 1. POSTANOWIENIA OGÓLNE
- Właścicielem strony www.twojemiejsce.org.pl jest Stowarzyszenie twoje Miejsce z siedzibą przy ul. Zamiany 9/24, 02-786 Warszawa
- Regulamin określa warunki zawierania Umów Sprzedaży Usługi oraz tryb postępowania reklamacyjnego, a także rodzaje i zakres usług świadczonych drogą elektroniczną.
- Każdy Usługobiorca z chwilą podjęcia czynności zmierzających do korzystania z Usług Elektronicznych Serwisu www.twojemiejsce.org.pl zobowiązany jest do przestrzegania postanowień niniejszego Regulaminu.
ROZDZIAŁ 2. DEFINICJE ZAWARTE W REGULAMINIE
- FORMULARZ KONTAKTOWY – formularz dostępny na stronie internetowej www.twojemiejsce.org.pl umożliwiający wysłanie wiadomości do Usługodawcy.
- FORMULARZ REJESTRACJI – formularz dostępny na stronie internetowej https://www.zencal.io/pl umożliwiający rezerwację spotkania nieodpłatnego lub odpłatnego.
- USŁUGOBIORCA – osoba fizyczna, osoba prawna albo jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, której ustawa przyznaje zdolność prawną korzystająca z Usługi Elektronicznej.
- KONSUMENT – osoba fizyczna, która dokonuje z przedsiębiorcą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową.
- PRODUKT – dostępna w Serwisie Usługa będąca przedmiotem Umowy.
- DANE – informacje niezbędne do przeprowadzenia rezerwacji spotkania i dokonania
- REGULAMIN – niniejszy regulamin Serwisu.
- SERWIS – Serwis internetowy Usługodawcy.
- USŁUGODAWCA – Stowarzyszenie Twoje Miejsce, ul. Zamiany 9/24, 02-786 Warszawa REGON: 388323171, NIP: 9512515083, KRS: 0000885405 SĄD REJONOWY DLA M.ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XIII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO, adres poczty elektronicznej (e-mail): stowarzyszenie@twojemiejsce.org.pl,
- ZAMÓWIENIE – oświadczenie woli stanowiące ofertę zawarcia Umowy Sprzedaży Usługi
ROZDZIAŁ 3. INFORMACJE DOTYCZĄCE PRODUKTÓW ORAZ ICH ZAMAWIANIA
- Serwis prowadzi sprzedaż Usług za pośrednictwem sieci Internet.
- Szczegółowy opis Usługi znajduje się w zakładce Oferta.
- Cena Usługi uwidoczniona na stronie internetowej Serwisu podana jest w złotych polskich (PLN) i zawiera wszystkie składniki, w tym podatek VAT.
- Cena uwidoczniona na stronie Serwisu jest wiążąca w chwili złożenia przez Zamówienia. Cena ta nie ulegnie zmianie niezależnie od zmian cen w Serwisie, które mogą się pojawić w odniesieniu do poszczególnych Usług po złożeniu przez Zamówienia.
- Zamówienia można składać poprzez przycisk umówienia wizyty przekierowujący do serwisu https://www.zencal.io/pl, który umożliwia rezerwację konkretnego terminu, godziny oraz rodzaju wizyty (online lub w placówce Usługodawcy).
- Spotkanie online realizowane jest za pośrednictwem platformy google meet. Link do spotkania generowany jest automatycznie przez platformę rezerwacji.
- Warunkiem złożenia Zamówienia w Serwisie jest zapoznanie się z Regulaminem i akceptacja jego postanowień w czasie składania Zamówienia.
- Zamawiający jest zobowiązany do tego, aby Dane przekazywane Usługodawcy były aktualne i zgodne ze stanem faktycznym.
ROZDZIAŁ 4. ZAWARCIE UMOWY SPRZEDAŻY
- Do zawarcia Umowy Sprzedaży Usługi, niezbędne jest wcześniejsze złożenie Zamówienia udostępnionymi przez Sprzedawcę sposobami, zgodnie z § 3 Regulaminu.
- Po złożeniu Zamówienia Sprzedawca niezwłocznie potwierdza jego otrzymanie.
- Potwierdzenie Zamówienia następuje poprzez przesłanie wiadomości e-mail.
- Z chwilą otrzymania wiadomości e-mail, o której mowa w pkt 3 niniejszego paragrafu, zostaje zawarta Umowa Sprzedaży Usługi.
ROZDZIAŁ 5. SPOSOBY PŁATNOŚCI
- Sprzedawca umożliwia płatność za pośrednictwem elektronicznego systemu płatności.
- W przypadku płatności za pośrednictwem elektronicznego systemu płatności Usługobiorca dokonuje zapłaty przed rozpoczęciem realizacji Zamówienia. Elektroniczny system płatności umożliwia dokonanie płatności za pomocą karty kredytowej lub szybkiego przelewu z wybranych polskich banków.
- Usługobiorca zobowiązany jest do dokonania zapłaty ceny z tytułu Umowy Sprzedaży w terminie 1 godziny od momentu rezerwacji terminu, chyba że Umowa Sprzedaży stanowi inaczej.
ROZDZIAŁ 6. TERMIN I SPOSOBY REALIZACJI USŁUGI
1. Zakupiona w Serwisie Usługa realizowana jest w czasie oraz w miejscu wybranym w Formularzu Zamówienia.
ROZDZIAŁ 7. PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY
- Z zastrzeżeniem pkt 2 niniejszego paragrafu, Konsument, który zawarł umowę na odległość, może od niej odstąpić bez podania przyczyn, składając stosowne oświadczenie w terminie 14 dni od dnia zawarcia umowy.
- Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje Konsumentowi, w wypadku Umowy Sprzedaży, w której przedmiotem świadczenia jest usługa, jeżeli Sprzedawca wykonał w pełni usługę za wyraźną zgodą Konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez Sprzedawcę utraci prawo odstąpienia od umowy.
- Usługobiorca może bezpłatnie odwołać Spotkanie nie później niż na 72 godziny przed jego planowanym terminem. Po tym terminie istnieje jednorazowa możliwość przełożenia terminu Spotkania o nie więcej niż 30 dni kalendarzowych w terminach dostępnych na stronie.
ROZDZIAŁ 8. RODZAJ I ZAKRES USŁUGI ELEKTRONICZNYCH
- Usługodawca umożliwia za pośrednictwem Serwisu korzystanie z Usług Elektronicznych takich jak zawieranie Umów Sprzedaży czy wysłanie wiadomości za pośrednictwem Formularza Kontaktowego.
- Świadczenie Usług Elektronicznych na rzecz Usługobiorców w Serwisie odbywa się na warunkach określonych w Regulaminie.
- Usługodawca ma prawo do zamieszczania na stronie internetowej Serwisu treści reklamowych. Treści te, stanowią integralną część Serwisu i prezentowanych w nim materiałów.
ROZDZIAŁ 9. WARUNKI ŚWIADCZENIA I ZAWIERANIA UMÓW O ŚWIADCZENIU USŁUG ELEKTRONICZNYCH
- Świadczenie Usług Elektronicznych określonych w § 8 pkt 1 Regulaminu przez Usługodawcę jest nieodpłatne.
- Wymagania techniczne niezbędne do współpracy z systemem teleinformatycznym, którym posługuje się Usługodawca:
- komputer (lub urządzenie mobilne) z dostępem do Internetu,
- dostęp do poczty elektronicznej,
- przeglądarka internetowa,
- włączenie w przeglądarce internetowej Cookies oraz Javascript.
- Usługobiorca zobowiązany jest do korzystania z Serwisu w sposób zgodny z prawem i dobrymi obyczajami mając na uwadze poszanowanie dóbr osobistych i praw własności intelektualnej osób trzecich.
- Usługobiorca zobowiązany jest do wprowadzania danych zgodnych ze stanem faktycznym.
- Usługobiorcę obowiązuje zakaz dostarczania treści o charakterze bezprawnym.
ROZDZIAŁ 10. REKLAMACJE ZWIĄZANE ZE ŚWIADCZENIEM USŁUG ELEKTRONICZNYCH
- Reklamacje związane ze świadczeniem Usług Elektronicznych za pośrednictwem Serwisu Usługobiorca może składać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: stowarzyszenie@twojemiejsce.org.pl.
- W powyższej wiadomości e-mail, należy podać jak najwięcej informacji i okoliczności dotyczących przedmiotu reklamacji, w szczególności rodzaj i datę wystąpienia nieprawidłowości oraz dane kontaktowe. Podane informacje znacznie ułatwią i przyspieszą rozpatrzenie reklamacji przez Usługodawcę.
- Rozpatrzenie reklamacji przez Usługodawcę następuje niezwłocznie, nie później niż w terminie 30 dni od momentu zgłoszenia.
- Odpowiedź Usługodawcy w sprawie reklamacji jest wysyłana na adres e-mail Usługobiorcy podany w zgłoszeniu reklamacyjnym lub w inny podany przez Usługobiorcę sposób.
ROZDZIAŁ 11. WŁASNOŚĆ INTELEKTUALNA
- Wszystkie treści zamieszczone na stronie internetowej pod adresem www.twojemiejsce.org.pl.pl korzystają z ochrony prawnoautorskiej i są własnością Usługodawcy. Usługobiorca ponosi pełną odpowiedzialność za szkodę wyrządzoną Usługodawcy, będącą następstwem użycia jakiejkolwiek zawartości strony, bez zgody Usługodawcy.
- Jakiekolwiek wykorzystanie przez kogokolwiek, bez wyraźnej pisemnej zgody Usługodawcy, któregokolwiek z elementów składających się na treść oraz zawartość strony stanowi naruszenie prawa autorskiego przysługującego Usługodawcy i skutkuje odpowiedzialnością cywilnoprawną oraz karną.
ROZDZIAŁ 12. POSTONOWIENIA KOŃCOWE
- Umowy zawierane poprzez Serwis zawierane są zgodnie z prawem polskim.
- W przypadku niezgodności jakiejkolwiek części Regulaminu z obowiązującym prawem, w miejsce zakwestionowanego przepisu Regulaminu zastosowanie mają właściwe przepisy prawa polskiego.
- Wszelkie spory wynikłe z Umów Sprzedaży między Serwisem, a Konsumentami będą rozstrzygane w pierwszej kolejności na drodze negocjacji, z intencją polubownego zakończenia sporu, z uwzględnieniem ustawy o pozasądowym rozwiązywaniu sporów konsumenckich. Jeśli jednak nie byłoby to możliwe, lub też byłoby niesatysfakcjonujące dla którejkolwiek ze stron, spory będą rozstrzygane przez właściwy sąd powszechny, zgodnie z pkt 4 niniejszego paragrafu.
- Ewentualne spory powstałe pomiędzy Usługodawcą, a Usługobiorcą będącym jednocześnie Konsumentem, zostają poddane sądom właściwym zgodnie z przepisami kodeksu postępowania cywilnego z dnia 17 listopada 1964 r.
Warszawa, 16.03.2021 r.